Budzimy Suwalszczyznę – Stop Segregacji Sanitarnej !!!

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. Stowarzyszenie WiP Suwałki zorganizowało pokojowy protest pod hasłem: Budzimy Suwalszczyznę – Stop segregacji sanitarnej.

Protest rozpoczęliśmy na Placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego odśpiewaniem Hymnu PR i po krótkiej przemowie organizatorów udaliśmy się ulicami Chłodną i Noniewicza pod Galerię Plaza. Uznaliśmy, że to miejsce jest idealne do powiedzenia sobie i wszystkim zgromadzonym całej prawdy o “pandemii strachu”, która opanowała nasze miasto, nasz kraj i cały świat. O bezprawiu, jakie zapanowało i haniebnych dążeniach globalistów.

Protest przebiegał m.in. pod hasłami: “Kiedy bezprawie staje się prawem, opór staje się obowiązkiem”, “Stop segregacji sanitarnej”, “Segregujmy śmieci, nie ludzi”, “Chcemy prawdy a nie propagandy”, “Auschwitz nie spadło z nieba”, “Nie ufamy mediom propagandowym”, “Kocham Jarka, kocham PiS, kocham was medialne trolle, a co kocham, to p…”, “Obudź się Polsko”, “Czy szczepienie czyni wolnym?”, “Prawdziwy wirus to media”.

Z pod Plazy przeszliśmy ulicą Dwernickiego, Sikorskiego i Bulwarową pod siedzibę Radia 5, gdzie zgromadzeni wyrazili swoje niezadowolenie i sprzeciw skierowany do wszystkich mediów, które uczestniczą w kłamliwej propagandzie covidowego szaleństwa i siania paniki w społeczeństwie.

Ludzie, którzy zebrali się na proteście kategorycznie sprzeciwią się oszukańczej narracji koronawirusowej i obostrzeniom, jakie rządzący bezpodstawnie wprowadzili wiosną 2020r. i kontynuują do tej pory. Naszym zdaniem takie działania nie mają ani podstaw naukowych ani prawnych, a ich kontynuacja grozi nie tylko totalną degradacją gospodarki, ale i może doprowadzić do zrujnowania zdrowia milionów Polaków.

Wprowadzanie paszportów covidowych, weryfikowanie statusu zaszczepienia lub niezaszczepienia w zakładach pracy, sklepach, instytucjach itp. jest całkowicie nie zgodna z obowiązującym w Polsce prawem a na dodatek kłuci się także z prawem europejskim i co najważniejsze z PRAWAMI CZŁOWIEKA. Promowanie i narzucanie obowiązku szczepień przeciw covid-19 jest w naszej opinii a także wielu prawników, lekarzy i naukowców naruszeniem prawa i kompletnie pozbawione uzasadnień medycznych.

Z pod siedziby Radia 5 udaliśmy się w drogę powrotną na Plac Marszałka Józefa Piłsudzkiego ulicami: Bulwarową, Sikorskiego i Kościuszki. Po odśpiewaniu Roty protest się zakończył.

Stowarzyszenie WiP Suwałki już wielokrotnie protestowało przeciw segregacji ludzi i łamaniu prawa pod przykrywką plandemii. Jako społeczność rozpoczęliśmy swoją działalność w maju 2021 r. od sprzeciwienia się haniebnym zapędom przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, który wyszedł z interpelacją promującą “zachęty” dla zaszczepionych. W sierpniu 2021 r. stanowczo sprzeciwiliśmy się próbie segregacji sanitarnej na Suwałki Blues Festival 2021 publikując i wysyłając List Otwarty do Prezydenta Miasta Suwałk i Dyrektora SOKu. Także w sierpniu 2021 r. w odpowiedzi na nachalną narrację w mediach zainicjowaną doniesieniami z kręgów rządzących na temat zaplanowanej nagonki na dzieci i młodzież od 1 września w szkołach związanej z ich wyszczepieniem złożyliśmy petycja do Kuratorium Oświaty w Białymstoku – Oddział w Suwałkach. W ślad za nią wystosowaliśmy List Otwarty do Dyrektorów i Grona Pedagogicznego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych, który był wynikiem m.in. ogromnej liczby spływających informacji i obaw, kierowanych do nas przez rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z rejonu Polski północno-wschodniej. We wrześniu 2021 r. zdecydowaliśmy się także przypomnieć kapłanom z Suwalszczyzny, że promowanie przez wielu z nich “narodowego programu szczepień” jest niegodne stanu kapłańskiego. Wysłaliśmy do nich List Otwarty.