O NAS

Stowarzyszenie WiP Suwałki (Wolność i Prawda) zostało powołane w związku z aktualną sytuacją panującą w kraju, nazywaną „kryzysem covidowym”. Niczym nieuzasadniona narracja „elit” rządzących i płynąca nieustannie covidowa propaganda z mediów głównego nurtu spowodowały swego rodzaju bunt ludzi krytycznie myślących i szukających prawdy. Upadem praworządności w Państwie Polskim i totalitarne zapędy władzy z różnego szczebla, wzbudzać zaczęły uzasadnione obawy i niepokoje społeczne.

My, członkowie Stowarzyszenia jesteśmy tą częścią społeczności Suwalszczyzny, która nie godzi się na łamanie Konstytucji RP i obowiązującego prawa poprzez niczym nieuzasadnione ograniczenia, zakazy i nakazy związane z tzw. “pandemią covid-19”.
Nie godzimy się na ograniczanie naszych swobód osobistych i narzucanie nam niepopartych wiedzą naukową obostrzeń sanitarnych i medycznych. Nigdy nie zaakceptujemy wprowadzania jako normę – w naszym mniemaniu – nielegalnych eksperymentów medycznych nazywanych „szczepieniami” przeciw covid-19, a wiedza, którą posiadamy w tym zakresie obliguje nas do uzasadnionej obawy, że tego typu praktyki medyczne i szeroko pojęta do nich agitacja mają znamiona przestępstwa kryminalnego.

Stowarzyszenie WiP Suwałki wpisuje się w grono już wielu powstałych tego typu organizacji i środowisk wolnościowych w Polsce: WIR Masz Głos, Stolik Wolności, Strażnicy Wolności, Pancerni Poznań itp.